BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Fundacji OPOR

bip logo pomn1 grad

QSL-cards dla harcerzy1a

Historia krotkofalarstwa PL

QR Code generator

poczta wolontariat

Wydawnictwo OPOR

wydawnictwo OPOR.png

poczta kp

Przydatne strony

pozytekgovpl
NGOpl
Avangarda

Jak sięgnąć dna i cofnąć krótkofalarstwo do czasów PRL’u, do lat 50-tych XX wieku

publicystyka

SR2-2021Jeszcze dobrze nie zagrzał się stołek pod pupcią Nowego Wiceprezesa PZK p. Mariusza Busiło SP5ITI a już postarał się swoimi przemyśleniami zabłysnąć w imieniu PZK w miesięczniku Świat Radio. Tak, tak w imieniu PZK i jej władz SP5ITI zamieścił w lutowym Świecie Radio - Komentarz do listu kolegi SP3UUM. Napisał On /SP3UUM/ o zdarzeniach utrudniających pracę na pasmach amatorskich, które stały się niestety codziennością.

 

Problem jest bezdyskusyjny , sprawa jest naganna i powinna być napiętnowana. Dobrze by było aby jednak napiętnować wszystkie takie zdarzenia a nie tylko te które uważamy że dotyczą naszych kolegów. A jeśli to dotyczy osób które nie lubimy którym przeszkadza się w łącznościach to już tego piętnować nie trzeba. Niestety w działaniach przeszkadzania innym na pasmach celują prominentni działacze Polskiego Związku Krótkofalowców o czym p. Mariusz Busiło w ogóle w swoim komentarzu nie napisał, albo z niewiedzy lub celowo. A lista takich osób w ostatnich latach jest dość długa.  Co zastanawia, że p. Busiło (będący byłym zastępcą dyrektora Departamentu Zarządzania Częstotliwościami UKE) nie napisał, że UKE w ostatnich latach w sprawach o niezgodne z prawem działanie na pasmach amatorskich nie robiło wręcz nic. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że w ogóle to Prezesa UKE i Jego pracowników  nie interesowało. Co nie nalepiej świadczy o polskim regulatorze w wypełnianiu swoich obowiązków.

SR2-2021SR02-21-SP5ITI

Nie można jednak przejść do porządku nad końcową treść tekstu autorstwa p. Mariusza Busiło. Gdyby napisał to ktoś inny a nie wiceprezes PZK można by uznać, że kompletnie nie posiada  wiedzy w tym temacie i wychodzi z założenia, że tak po prostu jest i powinno być. Jeśli jednak były urzędnik państwowy i na dodatek prawnik  proponuje aby do prawa krajowego wprowadzić ustalenia klubu adoracyjnego jakim jest IARU, to staje się to niebezpieczne dla krajowego porządku prawnego. Tym bardziej, że robione jest to w imieniu PZK, organizacji która może tylko reprezentować swoich członków, a nie cale środwisko krótkofalarskie w Polsce. SP5ITI nie zauważył dodatkowo, że aktualnie prowadzone są pracę nad nową ustawą, która zastąpi Prawo Telekomunikacyjne i w tym nowym akcie prawnym nie ma delegacji ustawowej o której pisze. Co sprawia, że proponowane rozporządzenie nie może zostać wprowadzone. Tym bardziej, że nie powinno się do prawa wprowadzać regulacji, które  są wewnętrzną sprawą wąskiej grupy członków IARU. Dlaczego SP5ITI wprowadza w błąd czytelników? Na czyje zlecenie to robi i komu ma to służyć? Na pewno nie krótkofalowcom.

Tekst publicystyczny
strzalka czerw Powrót

Darowizna na rzecz Fundacji OPOR

 darowizna1a

wspierają nas:

Orzel MON logo700x700

kbj logo

fixprint logo

logo krotka fala1

krotka fala technologia kosmos

krotka fala technologia organizacje

logo KF Warszawa ikona

logo KF Dabrowa ikona

marsz ikona1b

zaloba adamowicz

baner ikona

70 Israel ikon

starzynski award

logo projekt finans

RDPP logo xkadencja 2015-2018

Rekomendacja CEPT

C E P T
Rekomendancja T/R 61-01

Zalecenie CEPT w j pol

(wersja język polski)

CEPT ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja T/R 61-02

CEPT 02 pol

(wersja język polski)

CEPT 02 ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja ECC (14)05

REC1405 pol

(wersja język polski)

REC1405

(wersja język angielski)

współpracujemy z:

so logo small1

pieczec fundacja wawelberga

Stowarzyszenie RAZEM GŁOŚNIEJ

Stowarzyszenie Przyjaciół i Mieszkańców Kolonii Wawelberga

logo-JM-srednie

haszomer hacair

plakietka-inspektoratu-3

sekcja radio ZHR

Konkursy Grantowe

Konkurs granty harcerze oferty koniec

Propagujemy idee programu otwartego

radioreaktywacja baner

Nasze działania

konferencja senat

sekcja radio ZHR Logo-2-1 SKPO logo logo sp7yld logo choragwi stol logo fundacja OPOR srednie logo zhp 1 lok logo logo lacznosc lok ssr logo ikona logo srg plakietka-inspektoratu-3