BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Fundacji OPOR

bip logo pomn1 grad

QSL-cards dla harcerzy1a

Historia krotkofalarstwa PL

QR Code generator

Wydawnictwo OPOR

Przydatne strony

pozytekgovpl
NGOpl
Avangarda

Wspomagamy

Misja Skalna

Żydzi Otwoccy - Społeczny Komitet Pamięci

Statistics - Statystyka

Użytkowników : 4
Artykułów : 728
Zakładki : 27
Odsłon : 1964971

Nowelizacja Ustawy Prawo Telekomunikacyjne uchwalona

sejm ikona

Ustawa nowelizujące Ustawę Prawo Telekomunikacyjne została uchwalona i czeka obecnie na podpis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzięki pracy zespołu Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Radioamatorskich, który zmobilizował również do działania Polski Związek Krótkofalowców osiągnięto dla środowiska radioamatorskiego w Polsce dość dużo. Przychodząc do Parlamentu w rekomendacjach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Departamentu Telekomunikacji MAiC oraz UKE propozycje zgłoszone przez środowisko radioamatorskie zmian w ustawie miały negatywne stanowiska. Z Parlamentu ustawa uchwalona wychodzi z 6 poprawkami zgłoszonymi przez środowisko radioamatorskie. To dużo biorąc pod uwagę, że przez ostatnie 12 lat PZK w tym zakresie nie osiągnęło nic.

Pokazało to, że wspólne działanie ponad podziałami, jakie ma miejsce między środowiskiem skupionym w OPOR i PZK, a przede wszystkim postawa nowego Prezesa PZK, który odszedł od polityki nienawiści preferowanej przez Piotra Skrzypczaka SP2JMR, jako Prezesa PZK przynosi dobre rezultaty.
Systematyczna praca z Posłami i Senatorami oraz konsekwencja w działaniu przynosi rezultaty. O krótkofalowcach mówiono podczas plenarnych posiedzeń Sejmu i Senatu.  Oczywiście nie możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy cel, jaki sobie założyliśmy. Na pewno jednak uzyskaliśmy to, co było możliwe do osiągnięcia. Osiągnęliśmy też publiczne deklaracje ze strony Prezesa UKE i jej współpracowników, publiczne deklaracje ze strony Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz publiczną deklarację ze strony Posła Janusza Piechocińskiego Wiceprzewodniczącego Komisji Infrastruktury. Z tych publicznych deklaracji będziemy teraz te osoby systematycznie rozliczać.
Za trudną pracę w parlamencie podziękowania należą się Markowi Ruszczakowi SP5UAR, który w sposób precyzyjny przedstawiał nasze uwagi podczas prac podkomisji sejmowej, Włodzimierzowi Karczewskiemu SQ5WWK, który aktywnie uczestniczył w rozmowach z posłami i senatorami. Podziękowania należą się również Chorągwi Stołecznej ZHP, Stowarzyszeniu Krótkofalowców Pogórza Opawskiego, Lidze Obrony Kraju, Stowarzyszeniu Krótkofalowców Regionu Łódzkiego organizacjom, które od początku prac nad nowelizacją konsekwentnie wspierały działanie związane ze zmianami w ustawie.
Informacja przygotowana przez sekretariat OPOR
strzalka czerw Powrót

Darowizna na rzecz Fundacji OPOR

 darowizna1a

wspierają nas:

fixprint logo

zaloba adamowicz

baner ikona

70 Israel ikon

starzynski award

logo projekt finans

RDPP logo xkadencja 2015-2018

Rekomendacja CEPT

C E P T
Rekomendancja T/R 61-01

Zalecenie CEPT w j pol

(wersja język polski)

CEPT ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja T/R 61-02

CEPT 02 pol

(wersja język polski)

CEPT 02 ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja ECC (14)05

REC1405 pol

(wersja język polski)

REC1405

(wersja język angielski)

współpracujemy z:

so logo small1

pieczec fundacja wawelberga

Stowarzyszenie RAZEM GŁOŚNIEJ

Stowarzyszenie Przyjaciół i Mieszkańców Kolonii Wawelberga

logo-JM-srednie

haszomer hacair

lacznosc zhp

Konkursy Grantowe

Konkurs granty harcerze oferty koniec

Propagujemy idee programu otwartego

radioreaktywacja baner

Nasze działania

konferencja senat

Ilość czytań

Total Views: 2353

Logo-2-1 SKPO logo logo sp7yld logo choragwi stol logo fundacja OPOR srednie logo zhp 1 lok logo logo lacznosc lok ssr logo ikona logo srg