BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Fundacji OPOR

bip logo pomn1 grad

QSL-cards dla harcerzy1a

Historia krotkofalarstwa PL

poczta wolontariat

Wydawnictwo OPOR

wydawnictwo OPOR.png

poczta kp

Przydatne strony

pozytekgovpl
NGOpl
Avangarda

Druga tura testów Egzaminacyjnej Platformy Elektronicznej

logoUKE

Urząd
Komunikacji
Elektronicznej

Jak zapowiada Urząd Komunikacji Elektronicznej w e-mailu z dnia 28 lipca 2022 roku, w dniach 16 – 17 sierpnia 2022 roku w godzinach 00:00 – 23:30 odbędzie się drugi test Elektronicznej Platformy Egzaminacyjnej, która ma zostać uruchomiona na potrzeby egzaminów na Świadectwo Operatora w Służbie Radiokomunikacyjnej Amatorskiej. To nic nadzwyczajnego, po zebranych uwagach i propozycjach odbywa się po prostu druga tura testów.
Ciekawą za to rzeczą jest instrukcja którą w mailu przesyła Naczelnik Wydziału w UKE i sekretarza Komisji Egzaminacyjnej. W instrukcji czytamy między innymi żeby nie używać urządzeń mobilnych. Z tego wynika, że urząd nawet w minimalnym stopniu nie zadbał aby wybrana platforma mogła być wykorzystywana na urządzeniach które są obecnie w powszechnym użytku. Mówimy przecież o Urzędzie Komunikacji Elektronicznej i o dostępności usługi dla zwykłego obywatela.

Więcej…

 

Test platformy egzaminu on-line na świadectwo operatora

logoUKE

Urząd
Komunikacji
Elektronicznej

W dniach 2 – 6 maja 2022 roku odbędą się testy platformy ON-LINE egzaminacyjnej na świadectwo operatora w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej. Od 2 kwietnia na forum PKI trwa dyskusja o pomyśle UKE na egzamin zdalny. Oczywiście dyskusja jest skierowana na zdyskredytowanie tego rozwiązania. Na temat proponowanego rozwiązania wypowiadają się oczywiście osoby które już egzaminów na świadectwo operatora zdawać nie będą, ale oczywiście wiedzą co dla zdających jest najlepsze. Czas rozczarować dyskutantów tematu egzaminu on – line, pomysł nie jest pomysłem UKE. UKE zostało do takiego rozwiązania przekonane mając na uwadze zbliżenie egzaminów do tych co będą go zdawać. Pozwoli to odejść od egzaminu przypisanego do delegatur UKE oraz przyspieszy zdawanie egzaminu przez chętnych.

Więcej…

 

Egzaminy na Świadectwo Operatora w Służbie Radiokomunikacyjnej Amatorskiej 2022

logoUKE

Urząd
Komunikacji
Elektronicznej

Od 13 stycznia 2022 roku wyznaczone zostały przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej terminy egzaminów na Świadectwo Operatora w Służbie Radiokomunikacyjnej Amatorskiej w roku 2022. Wyznaczono ich 96 w okresie 12 miesięcy. Pierwsze egzaminy w roku 2022 odbyły się 13 stycznia 2022 roku, ostatnie egzaminy odbędą się 17 grudnia 2022 roku. 96 egzaminów to dość dużo średnio 8 egzaminów miesięcznie co daje średnio po dwa egzaminy tygodniowo. Jeżeli byśmy brali pod uwagę tylko średnią liczbę egzaminów wychodziło by że średnio miesięcznie odbywa się po jednym egzaminie miesięcznie na dwa województwa. I tyle analiza danych. Jeżeli jednak spojrzymy na rzeczywisty stan egzaminów to już tak dobrze to nie wygląda. Na 96 egzaminów w trzech województwach w ciągu 12 miesięcy odbywa się tylko 2 egzaminy, w jednym województwie 3 egzamin, w trzech województwach 4 egzaminy, w trzech województwach 5 egzaminów, w dwóch województwach 7 egzaminów, w jednym województwie 8 egzaminów, w jednym województwie 10 egzaminów, w jednym województwie 12 egzaminów i w jednym województwie 16 egzaminów. Zastanawia jakim kluczem był dobór takiej ilości egzaminów w konkretnych województwach.
Rozkład egzaminów na poszczególne województwa można obejrzeć na poniższej mapie:

egzaminy 22 Wojewodztwa

Więcej…

 

Fikcja poważnej rozmowy o egzaminach krótkofalarskich z UKE

logoUKE

Urząd
Komunikacji
Elektronicznej

W zasadzie można powiedzieć, że Urząd Komunikacji Elektronicznej nie liczy się z krótkofalowcami od lat, ale nigdy nie dało się tego udowodnić. Dziś można powiedzieć, że sam urzędnik UKE dał dowód na to, że nie traktowane są poważnie rozmowy w sprawie krótkofalowców, a krótkofalowcy są traktowani jak cyrk lub seans filmowy w kinie z popcornem. Tym urzędnikiem jest p.o. rzecznika prasowego UKE Witold Tomaszewski który przychodząc do UKE stwierdził we wrześniu 2020 roku, że jako rzecznik prasowy „…Chcę, żeby UKE był przyjazny zarówno dziennikarzom, jak i zwykłym obywatelom. Żeby jedni i drudzy mogli bez problemu znaleźć w nim interesujące ich informacje. Bez przekonania, że coś jest przed nimi chowane lub zatajane. …” Ta przyjazność wobec obywateli według tego pana wygląda jak w poniższym mailu który otrzymali uczestnicy spotkania:

UKE

Więcej…

 

Harmonogram egzaminów w 2021 na świadectwo operatora dla radioamtorów

logoUKE

Urząd
Komunikacji
Elektronicznej

W dniu 18 grudnia 2020 roku Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej podpisał zarządzenie o Harmonogramie Sesji Egzaminacyjnych na Świadectwo Operatora w Służbie Radiokomunikacyjnej Amatorskiej w roku 2021. Przyglądając się proponowanym sesjom egzaminacyjnym rodzi się kilka pytań:
1. Na jakich zasadach wybrano takie rozłożenie sesji egzaminacyjnych na terenie polski i wskazane w harmonogramie daty?
2. Z kim konsultowano terminy sesji egzaminacyjnych?
3. Czy ustalając terminy sesji egzaminacyjnych uwzględniono obostrzenia wynikające z panującej na terenie Polski pandemii i ograniczenia wprowadzone przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej w związku z pandemią?
Warto zauważyć, że większość z 75 sesji egzaminacyjnych w roku 2021 odbywa się w siedzibach delegatur UKE do których zaintersowani musza dojechać nawet z najodleglejszych zakatków Polski. Co jest uttrudnieniem dla osób młodych w dobie pandemii.
Obwieszczenie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 18 grudnia 2020 r. o harmonogramie sesji egzaminacyjnych komisji egzaminacyjnej do spraw operatorów urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej oraz formie egzaminów i języku, w jakim będą one przeprowadzane

Więcej…

 

Powołany nowy Prezes UKE

logoUKE

Urząd
Komunikacji
Elektronicznej

Prezes UKE Jacek OkoW dniu 21 wrzesnia 2020 roku Pan Jacek Oko odebrał z rąk Szefa Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej akt nominacji na Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Sejm RP podjął uchwałę o powołaniu nowego  Prezesa UKE w dniu 18 września 2020 roku, po nowelizacji Ustawy Prawo Telekomunikacyjne nie potzrebna była zgoda Senatu na powołanie Prezesa UKE. Tym samym Urząd Komunikacji Elektronicznej ma nowego prezesa. To pierwszy raz kiedy nominacje na stanowisko regulatora nie wręcza Marszałek Sejmu RP a Szef Kancelarii Sejmu RP.

(Zdjęcie z serwisu sejm.gov.pl)

Więcej…

 

Zarządzenia Prezesa UKE w sprawie egzaminów i komisji egzaminacyjnej

uke logo W dniu 19 września 2017 roku Prezes UKE wydał ZARZĄDZENIE NR 22 PREZESA URZĘDU KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ w sprawie powołania komisji egzaminacyjnej do spraw operatorów urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.
W dniu 20 grudnia 2018 roku ukazało się OBWIESZCZENIE Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 19 grudnia 2018 r. o harmonogramie sesji egzaminacyjnych komisji egzaminacyjnej do spraw operatorów urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej oraz formie egzaminów i języku, w jakim będą one przeprowadzane.

Więcej…

 
Więcej artykułów…

Darowizna na rzecz Fundacji OPOR

 darowizna1a

wspierają nas:

Orzel MON logo700x700

kbj logo

fixprint logo

logo krotka fala1

krotka fala technologia kosmos

krotka fala technologia organizacje

logo KF Warszawa ikona

logo KF Dabrowa ikona

marsz ikona1b

zaloba adamowicz

baner ikona

70 Israel ikon

starzynski award

logo projekt finans

RDPP logo xkadencja 2015-2018

Rekomendacja CEPT

C E P T
Rekomendancja T/R 61-01

Zalecenie CEPT w j pol

(wersja język polski)

CEPT ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja T/R 61-02

CEPT 02 pol

(wersja język polski)

CEPT 02 ang

(wersja język angielski)

C E P T

Rekomendacja ECC (14)05

REC1405 pol

(wersja język polski)

REC1405

(wersja język angielski)

współpracujemy z:

so logo small1

pieczec fundacja wawelberga

Stowarzyszenie RAZEM GŁOŚNIEJ

Stowarzyszenie Przyjaciół i Mieszkańców Kolonii Wawelberga

logo-JM-srednie

haszomer hacair

plakietka-inspektoratu-3

sekcja radio ZHR

Konkursy Grantowe

Konkurs granty harcerze oferty koniec

Propagujemy idee programu otwartego

radioreaktywacja baner

Nasze działania

konferencja senat

sekcja radio ZHR Logo-2-1 SKPO logo logo sp7yld logo choragwi stol logo fundacja OPOR srednie logo zhp 1 lok logo logo lacznosc lok ssr logo ikona logo srg plakietka-inspektoratu-3